Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Jean Monnet AB Hukuku Profesörü Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, Maastricht Üniversitesi Hukuk Fakültesi Doktora Jürisinde

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Jean Monnet AB Hukuku Profesörü Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, Prof. Dr. Hildegard Schneider (Maastricht Üniversitesi AB Hukuku Profesörü) ve Dr. Kristel De Smedt (Maastricht Üniversitesi Hukuk Metodolojisi ve Kurumları Bölümü Öğretim Üyesi) danışmanlığında yürütülen “Customs & Excellence: A comparative approach on administrative and regulatory compliance perspectives of the EU-Turkey customs union” konulu doktora tezinin savunma toplantısına jüri üyesi olarak katıldı.

19 Aralık 2016 tarihinde Maastricht Üniversitesi’nde yapılan doktora tezi savunma toplantısı jürisinde Prof. Dr. Kabaalioğlu ile beraber, Prof. Dr. Michael G. Faure (Maasricht Üniversitesi Karşılaştırmalı ve Uluslararası Çevre Hukuku Profesörü), Prof. Dr. Phedon Nicolaides (Maasricht Üniversitesi Ekonomi Hukuku ve Yönetimi Profesörü) ve Prof. Dr. Hans-Michael Wolffgang (Westfalische Wilhelms Üniversitesi – Münster Vergi Hukuku Profesörü) de yer aldı.
Ayrıca Prof. Dr. R. de Groot (Maastricht Üniversitesi Pro-Rektörü), Prof. Dr. Vilenas Vadapalas (Avrupa Birliği Adalet Divanı Emekli Hakimi ve Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Eski Öğretim Üyesi) ve Prof. Dr. Melissa Siegel (Maastrich Üniversitesi Göç Çalışmaları Profesörü) de toplantıya katılım göstermişlerdir.
 

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Jean Monnet AB Hukuku Profesörü Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu
Acitivity Date: