Prof.Dr. Haluk Kabaalioğlu'nun İKV Başkanı iken başlattığı AB dönem başkanı ülkede "Türkiye-AB İlişkileri" konulu konferans ve seminerler devam ediyor

İktisadi Kalkınma Vakfı ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Üniversite Rektörü Prof.Dr. Statty Stattev ve Prof.Dr. Haluk Kabaalioğlu  açış gongu ile toplantıyı açar(lar)ken  (Bu  kısa videodan alıntı yapılabilir belki)
 
Yedi yılı başkanlık ve  sekiz yılı da başkan yardımcılığı olmak üzere,  yirmibeş yıldır İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Prof.Dr. Haluk Kabaalioğlu, İKV de 2007 yılında başlattığı, AB Dönem Başkanı olan ülkelerde “Türkiye-AB İlişkileri” konulu seminer ve konferanslara dönem başkanı Bulgaristan’ın Ulusal ve Dünya Ekonomisi Üniversitesi’nde devam etti.
 
Madrid, Paris, Saint Etienne, Dublin, Kopenhag, Göteborg, Budapeşte, Amsterdam, Varşova, Talinn, Berlin, Vilnius, Brüksel, Riga gibi merkezlerde gerçekleştirilen konferanslardan sonuncusu Sofya’da İKV Başkanı ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İKV Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Haluk Kabaalioğlu ve Sofya Ulusal ve Dünya Ekonomisi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Statty Stattev tarafından açıldı. 
 
Bulgaristan Avrupa Çalışmaları Birliği müdürü Prof.Dr. V. Hadjinikolov, Doç.Dr. Plamen Ralchev, Ankara Üniversitesi AB Araştırma Merkezi müdürü Prof.Dr. Sanem Baykal ve İKV Genel Sekreteri Doç.Dr. Çiğdem Nas’ın konuşmacı olarak görev aldığı paneli Haluk Kabaalioğlu yönetti. Katılımcıların sorduğu çok sayıda sorunun yanıtlandığı toplantıda “ Genellikle, konuşma yapması istenmeyen kişilerin panel moderatörü yapıldığı bilinmekle beraber ben açış konuşması da yapacağım” diyen Haluk Kabaalioğlu, Bulgar bilim adamlarının değerlendirmelerini yorumladı ve bir soru üzerine Kıbrıs konusunda ayrıntılı açıklamalar yaptı.
 
Sofya Büyükelçimiz Dr. Hasan Ulusoy tarafından Büyükelçilik konutunda kabul edilen İKV heyeti, askeri ataşelik döneminde Mustafa Kemal’in Sofya’da çalıştığı binada bulunmaktan büyük heyecan duyduklarını belirtti.
 
 
Başkan Ayhan Zeytinoğlu tarafından Büyükelçimiz Dr.Hasan Ulusoy’a IKV plaketi takdim edilirken
 
 
 
 
Ulusal ve Dünya Ekonomisi Üniversitesi Rektörü  Prof.Dr. Statty Stattev ile


Acitivity Date: