Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu ELFA Barcelona toplantısına onur konuğu olarak katıldı.

Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu ELFA Barcelona toplantısına onur konuğu olarak katıldı. 

Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği ELFA nın önceki başkanı  Profesör Haluk Kabaaalioğlu Barcelona'da yapılan genel kırul yoplantısına onur konuğu olarak katıldı. 

Toplantıda yapılan konuşmalarda Kabaalioğlu'nun  en başarılı "doktora tezi" ne elfa ödülü verilmesi uıygulamasını başlattığı, Elfa başkanlığı döneminde SEALS Amerikan Hukuk Fakülteleri Birliği uluslararaı komite üyesi olarak iki kuruluş arasında işbirliğini başlattığını hatırlatan konuşmacılar ELFA İstanbul toplantısının ELFA tarihinde en geniş katılımlı ve en başarılı toplantı olduğunu belirttiler.
Kıbrıs Rum Yönetimi temsilcilerinin şiddetli muhalefetine rağmen KKTC hukuk fakültelerinin Elfa üyeliğini sağlayan Kabaalioğlu ELFA teamüllerine aykırı da olsa ELFA üyeliğine İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Y. Doç. Dr Begüm Bulak ın seçilmesini de sağladı.

Begüm Bulak Cenevre Hukuk Fakültesi'nden sonra Avrupa Kolejinde master yaptı. Cenevre Hukuk Fakültesi'nde İnsan Hakları konusunda doktora tezini verdi. Cenevre Polis  Akademisi ve Cenevre Hukuk Fakülyesinde İnsan Hakları dersleri vetdi . Prof. Dr. Kabaalioğlu'na göre şimdiye kadar Ankara'nın önerdiği adayları kabul etmeyen Avrupa Konseyi dört dil bilen ve İnsan Hakları Hukuku konusunda çok sayıda yayını olan  Begüm Bulak'ın AİHM Türk Yargıç'lığına aday gösterilmesi halinde seçilmesine muhakkak olduğunu ifade etti.
Önce Yeditepe Üniversitesi'nde göreve başlayan Dr. Begüm Bulak, fakültenin ücretsiz izin vermeyi reddetmesi üzerine İzmir Ekonomi Ünivetsitesi'nden gelen teklifi kabul etti.

Acitivity Date: