Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu başkanlığında Brüksel’de gerçekleştirilen “Türkiye-AB Sivil Toplum Buluşmaları”

29 Kasım 2016’da Avrupa Bakanlığı tarafından düzenlenen “Türkiye-AB Sivil Toplum Buluşmaları”na AB kanadından European Policy Center Yöneticisi ve Başekonomisti Fabian Zuleeg, European Neighbourhood Council Direktörü Samuel Doveri Vesterbye, Egmont Enstitüsü’nde Senior Associate Fellow görevinde bulunan AB’nin eski Moskova ve Kahire Büyükelçisi Marc Franco, Ghent Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi ve önemli bir düşünce kuruluşunun başkanı olan Prof. Dr. Marc De Vos, the German Marshall Fund Brüksel Ofisi Transatlantik Merkezi Direktörü Ian Lesser, Friends of Europe Geopolitics Direktörü Shada Islam, Bruegel Brüksel Ofisi Direktörü Guntram B. Wolff, ULB Universite Libré de Bruxelles öğretim üyesi Seda Gürkan, Türkiye tarafından ise TEPAV Başkanı ve TOBB Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güven Sak, Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, İktisadi Kalkınma Vakfı Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sanem Baykal, Hacettepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Murat Erdoğan, Okan Üniversitesi’nden Doç. Dr. Zeynep Alemdar, Kadir Has Üniversitesi’nden Doç. Dr. Sinem Akgül Açıkmeşe ve PODEM’den Can Paker katıldı.
Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu’nun yönettiği ve dört saat süren toplantıda yargı bağımsızlığı, basın özgürlüğü gibi konularda eleştiriler yapılırken Türkiye-AB ilişkilerinin önemi de vurgulandı.
İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, AB Bakanı Sn. Ömer Çelik, İKV Başkanı ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İKV önceki Başkanı ve Başkan Yardımcısı, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, İKV Brüksel temsilcisi Haluk Nuray, Türkiye’nin AB Nezdinde Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sn. Selim Yenel

Acitivity Date: