Güney Kafkaslar’da Avrupa Hukuku Konferasının “Key Note” konuşmasını Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu yaptı.

Graz Üniversitesi ile Batumi Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi tarafından düzenlenen konferansta Rektör Aliosha Bakuridze‘den sonra Gürcistan Avrupa ve Avro-Atlantik Bütünleşmesi Bakanı Alex Petriashvili ve AB Gürcistan Temsilcisi Büyükelçi Philip Dimitrov konuştu. Konferansın keynote  “anahtar nota” konuşmasını ise Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu yaptı. 

Rustavelli Hukuk ve Ekonomi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adam Maharadzde, “Graz Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından sürdürülecek konferansın “yol gösterici” konuşmasını yapan Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu’nu Batum’dan görmekten duyduğu memnuniyeti belirterek, Yeditepe Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzalamak istediklerini ve Prof. Kabaalioğlu’nun başkanı olduğu ELFA Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği’ne üye olmak” için başvuracaklarını sözlerine ekledi.

Acitivity Date: